T.tyna1

jak vyrobit masku Mikuláše??

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak mám tuto masku vyrobit co nejjednodušejc a aby byla důvěryhodná dítěti dekuji

Nejlepší odpověď
kenyrts

recept na Mikuláše: "Mikulášskou čepici vyrobíte z pevného kartonu, stačí ho polepit bílou látkou a červeným křížem a posléze k němu ještě připevnit zepředu užší a zezadu širší pruh látky s hustě našitou vatou, nahradí vám paruku (bílá nit v bílé vatě není z líce vidět).

Mikulášský plášť pořídíte z prostěradla, které přehnete napůl, vystřihnete otvor na hlavu a olemujete ho červenou látkou třeba ze starého trička, ze kterého vystřihnete i kříž a přišijete ho na plášť.

Vousy koupíte za pár korun v papírnictví, mikulášská hůl je vyrobena z násady na koště, nahoře je přidělaný ohnutý drát a celé je to obaleno alobalem