paul1

Jak vyrobit kapkové závlahové hadice?

Mám hodně metrů černé plastové hadice průměr 16 mm z PE, kterou jsem před časem objevil vyhozenou ve sběrném dvoře.
chtěl bych z ní vyrobit zavlažovací – kapkovou hadici vyvrtáním otvorů ve vrchní části hadice. Při otvorech v spodní části by voda rychle vytekla už na začátku hadice. Originální kapkové hadice jsou opatřeny tzv. kapkovačemi. Nevíte na jakém principu fungují?

Odpovědi
Emefej

Kapkovače mají regulaci průtoku. Trysky blíž k začátku hadice se víc přiškrtí, než ty vzdálenější.