Kulpix

Jak vyrobit DPS pomocí nažehlování toneru?

Na jaký papír to vytisknout? Na fotopapír? Na netu je toho spoustu. Poradíte mi.?

Odpovědi
jáára

Mám jenom špatný zkušenosti s touto metodou. Výsledek větších desek nebyl dobrý.
Tisknul jsem na obyč. papír zrcadlově a větší kontrast = více toneru.
Na vyleštěnou odmaštěnou desku přiložit a ROVNOU žehličkou nažehlit asi 5minut.
(dělal jsem to starou žehličkou – napařovačky mají nerovný povrch asi).

Potom jsem ten papír nechal rozmočit ve vodě a opatrně odstranil. Chyby opravíš Edingem na DPS.
Pak už leptáš. Chlorid tomu neublíží, ale dýl to trvá.

Malé jednoduché desky tak jdou celkem v pohodě, ale větší a když je tam SMD, nic moc výsledek.

Teď si desky už nevyrábím. Prototypy se dělaj v Číně.

dubraro

Sám jsem to nedělal, ale vím, že se na to prodává speciální papír. Třeba tady: http://www.eba­y.com/itm/10PCS-A4-Sheets-Heat-Toner-Transfer-Paper-For-DIY-PCB-Electronic-Prototype-Mak-/262030626709­?hash=item3d023e0f9­5:g:9WAAAOSwgQ9V5l1s