majlo

Jak vyřídím nový rodný list když nemam žádný doklad své totožnosti?

Odpovědi
gecco

Musíš svou totožnost prokázat svědecky – požádej některého z blízkých příbuzných (rodiče, sourozenci, děti), aby požádal na matrice o vystavení duplikátu RL pro tebe (s odůvodněním – ztráta, živelná pohroma…).
Matrika pak tento duplikát příbuznému buďto předá a nebo doporučeně pošle na trvalé bydliště, předání tobě už si zajistíš, ne?
Stojí to 100,– Kč.
😉