hanys01

Jak vyřezat závit?

Potřebuji nařezat závit na klikovou hřídel ale nemám ani závitníky ani soustruh šlo by to nějak pomocí něčeho jiného?

Odpovědi
poa.li

Tak to asi těžko… Závit musí mít dané stoupání. Navíc klikovka bude asi docela tvrdá..

Michal Kole

Na hřídel se dělá závit závitovým očkem nebo závitovým nožem na soustruhu.

Závitník se používá na řezání závitu do díry.

Co si s klikovkou zajít do záměčnictví? Pokud to není nějaký speciální závit tak by ho mohli vyříznout tam.

Chytrolín

Závitové očko si na klikovce akorát zničíte.Je příliš tvrdá.Jediná možnost je soustruh.

Milka 1

Jediná možnost najít firmu která se tím zabývá a oni to na soustruhu vyříznou protože závitovým očkem stejně neuděláte závit úplně přesně rovný a to je asi v tomto případě potřeba..