barnajka

Jak vyřešit tento problém s Win XP? Jedná se o zaváděcí soubor NTLDR…

Nejsem si vědoma vlastního zavinění, ale při zapínání PC se mi před pár dny objevila chybová hláška: NTLDR nenalezen.
Je to přesně tento problém:
http://www.pcpo­radenstvi.cz/ntldr-nenalezen-restartujte-pocitac
http://www.i-skladka.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=84:jak-eit-ntldr-nenalezen-a-nebootujici-win-nt&catid=5:clanky-pc-ostatni-&Itemid=5

Není možný vlézt do Windowsu, aplikovat rady z článku taky nejde: po vložení instalačního CD se totiž CD vůbec nenačte, klávesa R (Repair) nereaguje (možná dělám něco blbě???).
Netušíte někdo, co by s tím mohlo být a jak to dát zas do pořádku? Hlavně POLOPATĚ, prosííím…o bo­otování atd nemám ani páru, takže fakt maximálně laicky a krůček po krůčku :)
Díky moc a pěkný večer! :)

Nejlepší odpověď
Hlada

Návody jsou správné i pochopitelné. Zřejmě vám není jasný pojem „bootování“. Je to zavádění systému. Počítači se musí v BIOSu zadat odkud, z kterého disku, má načíst systém. Do BIOSu se dostanete hned po zapnutí počítače stisknuím klávesy DEL. Výjimečně to může být jiná, zpravidla je to uvedeno v úvodní obrazovce po zapnutí. Přejděte do oddílu Advanced, kde je pořadí bootování. Tam zadejte jako první CD mechaniku. Změnu uložte a zavřete BIOS. Po restartu začne počítač číst z mechaniky instalačku, odkud pak uděláte potřebnou opravu podle návodu. Po opravě stejným způsobem změníte pořadí bootování na HDD.

Další odpovědi
Michal Kole

Spíš to chce novou reinstalaci. Oprava by mohla být složitější.

Stačí strčit CD od Windows do CD mechaniky a reset.

Pak vybrat disk, původní oddíl a složku, ono se to přeformátuje a nakopírují se soubory, restartuje se spustí se Windows, nakopíruje se zbytek a pak stačíjen aktualizovat.

Jinak napiš na michal.kolesa@seznam.cz

P.S. a přilož video jak plaveš, pokud umíš. Pokud ne, tak potvrzenou přihlášku do plavecké školy.