Avatar uživatele
marti9584

Jak vyresit tento problém s příspěvkem na bydlení?

Dobrý den, pobírala jsem příspěvek na bydleni cca rok. Vzdy jsem po kalendářním čtvrtletí všechny podklady odevzdala a žádost byla kladne vyrizena mela jsem nárok.

Letos jsem si zazadala za 1–2–3/2014 v dubnu a byt jsme v květnu prodali. Poslali mi 4–5–6 zpětne.
Urad se ozval s tim ze chce příspěvky vyplacene v 5–6/2014 vratit kdyz jsem je brala neoprávněne a vznikl tak přeplatek? ?? Tudíž podle nich jsem mela narok jen na duben kdy jsem v byte jeste byla? PROC SE TEDY ZADA ZPETNE KDYZ TO NECHTEJI ZPETNE VYPLATIT??!
V byte jsem bydlela a platila z pujcenych penez najem (pracak bez podpory) a nechapu to..
Co s tim?
Doplňuji:
Nic asi nezbude než jim to poslat zpet ikdyz nárok mam ja.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3484 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Pokud jsi byt v květnu prodala, tak nemáš samozřejmě za 5 /2014 nárok na příspěvek. Nárok máš jen na příspěvek za 4/2014 , který se vyplácí v 7/2014. Příspěvky za 5–6/2014 ( vyplacené v 8/2014 a 9/2014 ) musíš vrátit.
Příspěvek za 1. měsíc se vyplácí v dubnu, za 2. měsíc v květnu, za 3. měsíc v červnu, za 4. měsíc v červenci, za 5. měsíc v srpnu, za 6. měsíc v září, za 7. měsíc v říjnu, za 8. měsíc v listopadu, za 9. měsíc v prosinci atd.
Úřad tedy postupuje správně, když chce příspěvky za 5–6. měsíc vrátit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

pokud jsi byt v květnu prodala, tak se předpokládá, že v něm dál nebydlíš…proč bys měla brát příspěvky za duben a květen?…a nějak nechápu, komu jsi platila nájem ve vlastním bytě?…
Doplňuji:
oprava…za květen a červen, když už jsi tam nebydlela…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
PetrXY

Postup úřadu je oprávněný, je to tak, jako podrobně popisuje „marci1“. Stručně řečeno – příspěvek se vyplácí za BĚŽNÝ měsíc, ale jeho výše se vypočítává podle nákladů za minulé čtvrtletí. Proto když už v bytě nebydlíš, nemáš nárok. Pro informaci pro „Funna“ – příspěvek na bydlení se vypočítává jako poměr mezi příjmy a náklady na bydlení – těmi výdaji nemusí být pouze nájemné, proto na nárok na příspěvek mají i lidé ve vlastních bytech i domech (jejich náklady mohou být např. uhlí nebo plyn za topení apod. )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Pokud si i po prodeji v bytě bydlela, tak dolož úřadu nájemní smlouvu včetně dokladů o tom, že si novému majiteli platila nájem. Přece tě tam zadarmo bydlet nenechal. Pak je možné mít na dávku nárok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Napadá mne, jestli jste neudělala chybu při vyplňování
žádosti (uvedla jste, že žádáte od 1. ledna?) a/nebo
při dokládání nákladů na bydlení (jestli jste doložila
náklady za první čtvrtletí, přiznal úřad dávku na 2. čtvrtletí).

Po prodeji bytu jste na dávku ztratila nárok, proto ji musíte
vrátit. Zajděte si na úřad a dohodněte se tam o splátkách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
frantafranti

Myslím že můžete být ráda že vám neseberou všechno.Jelikož teď jste bohatá z prodeje bytu tudíž na žádný příplatek by jste neměla mít nárok.Tak pozor do budoucna až se budou prat na vaše majetkové poměry.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Funna
myslí asi všechno, co do toho patří, tzn, fond oprav, elektřina,plyn, voda…co já vim, co ještě to všechno se platí, i když je byt tvůj

před 3484 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

ale elektřína, voda, plyn NENÍ nájem…to je INKASO…nájem je to, co platíš pronajímateli!!!…tak­že sama sobě…

před 3484 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Máte sice pravdu, ale mnoho lidí těmto poplatkům (TUV, vodné/stočné, odpad, fond oprav apod.) – spojeným s bydlením, snad ze setrvačnosti či neznalosti prostě říká „nájem“ ;)

před 3484 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

pokud mají na úřadu binec v zasílání příspěvků, budeš tam muset zajít a zjistit, co po tobě přesně chtějí…protože z tvého příspěvku vlasně není úplně jasné, co ti vyplatili…jednou píšeš, že 1–6…pak zase že jen 1–3, ale 4–6 ti nedali…jak se v tom máme vyznat??

před 3484 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek