rybíz

Jak vyřešit tah komínu?

Panelák, topení a ohřev vody plynovým obyčejným kotlem, roura od kotle asi 70 cm s vnitřním přisáváním, celková výška komínu asi 15–18 m. Spaliny uhašují plamínek hlavně při topení, někdy i při ohřevu vody – hlásí poruchový stav. Plastová okna těsná, mikro nestačí na přisávání, digestoř vrací vzduch přes filtry zpět do bytu. Komín čistý, roura od kotle i přes minimum ohybů nic neřeší.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V tuto chvíli vám doporučuji, ba přímo zakazuji používat jakýkoli plynový spotřebič jelikož hrozí nebezpečí otravy oxidem uhelnatým (nebo uhličitým?)!!!!!
Plastová okna by neměla být těsná, jelikož zabraňují větrání-přívodu vzduchu a není-li vzduch není oheň.
Jednoduchým řešením jak zjistit špatné spalování je přiložit zrcátko k výdechu komína-např. u karmy je to ta mřížka vně karmy u komína. Jakmile se zrcátko orosí, je to špatně.

JančaKucera4

Dobrý den, zdá se, že máte dost velký problém s tahem komínu. Já jsem se rozhodla začít vytápět svůj dům dřevem, když plyn hodně podražil. Proto jsem si koupila komínové sestavy ke krbu. Váš problém by bylo určitě dobré konzultovat s odborníky, kteří vám určitě pomůžou. Podle mě vám poradí, jak zvýšit tah komínu, aby plamínek pořád hořel.