Lilix

Jak vyřešit provoz lávové lampy po zrušení žárovek ?

Mám doma krásnou lávovou lampu,která funguje na malou 40w žárovku (žárovka vydává teplo,a tím rozehřeje vosk v lampě).Jenže během cca roku se údajně přestanou vyrábět všechny tyhle klasické žárovky,a ten nový typ žárovek vosk nezahřeje…!To se mám smířit s tím,že mi za rok bude lávová lampa úplně k ničemu :(…?

Nejlepší odpověď
tom004

Neviděl bych to tak černě. Minimálně rok se ještě budou prodávat,proto není nic jednoduššího,než si postupně vytvořit dostatečnou rezervu podle toho jak často je měníš a jakou má lampa životnost.

Další odpovědi
Hlada

Nevěřím tomu, že se žárovky přestanou vyrábět. Pro mnohá zařízení za žárovku neexistuje náhrada. Vždycky se najde cesta, jak nesmyslné byrokratické nařízení obejít. Třeba se žárovka nebude nazývat žárovkou.

Mapel

Na tuto otázku jsem již jasně odpověděl

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-jak-je-to-s-led-zarovkama

takže k tomu není nutno víc dodávat.
Doplňuji:
To je sranda, když tázající i odpovídající nečtou předcházející příspěvky a stále polemizují nad už jednou vyřešenou věcí. Má smysl odpovídat?

gnosis

souhlas s tom004 – nakoupit do zasoby, jedna stoji asi 10,– i po zruseni se budou prodavat :) jako ten chytrolin, ktery je prodaval v nemecku jako „tepelne koule“, aby neporusil zakon.

Alesh

Já bych to řešil vystoupením z EU… stejně je k ho… 🙂

Jinak si myslím, že se dříve či později objeví podobný filuta, který zas nějak obejde toto nesmyslné nařízení. Jak vlastně dopadl prodejce „tepelných koulí“?
Objednat z mimoevropských zemí to furt půjde, ne? Asi si na to udělám nějaký byznys…