Baruš-lolli

Jak vyřešit problémy s mamkou?

Dobrý den.
Mám problémy se svou matkou.
Má na mě vysoké nároky. Chápu, že ze mě chce něco vychovat, ale tohle je opravdu přehnané. Měřím 167 cm a vážím 64 kilo. Já vím, nejsem hubená, ale zhubla jsem už 6 kilo. Své tělo mám rada, i když má nedostatky. Jsem se sebou spokojená a mám se ráda. Ale má matka chce, abych vážila max. 55 kilo. Když jsem zhubla, nic mi neřekla, ale když vždy přiberu, řekne, že jsem tlustá, vykrmený vepř, tlusté prase a měla bych něco dělat. Vím, že tlustá nejsem, ale její narážky mě vždy dostanou. Probrečím pak celou noc a pak třeba tři dny nejím. Jednou už jsem zhubla z původní váhy 54 kilo na 47, ale to jí pořád nestačilo, chtěla tak 44. Když se jí zeptám, proč do mě takhle naráží, když to nechci slyšet a ona mi řekne, že to dělá pro mé dobro. Nevím, jak bych jí přesvědčila, že mě to bolí… A taky jak bych měla docílit toho, aby mi to přestala říkat. Ona sama je hubená a chce, abych vypadal co nejlépe. Pak vždy přijde a řekne, že mě miluje… Ale já jí nevěřím. Zvláště po tom všem, co mi říká a jak mi podráží sebevědomí… Co mám dělat? Vždy, když jí řeknu, že mi to není příjemné a nechci o mé váze mluvit, naštve se, že prostě jíst nebudu a basta! Když mě třeba vidí ve spodním prádle, nebo krátkých kraťasech, vždycky začne mít poznámky, jaký jsem špek, že jsem přibrala, že si toho všímají všichni atd. Nebo mi třeba dává menší porce na oběd/večeři, často přede mnou schovává sladkosti a tak… Mrzí mě, že se takhle chová… Mám pak výčitky. Sama řekla, že by radši měla doma anorektičku, než takovou bečku sádla jako mne… Co mám dělat?

Nejlepší odpověď
tencosepta

Moje rada možná může mít pro tvojí rodinu destruktivní následky, ale poslouchej – až budeš ve škole, řekni, že se ti udělalo blbě z hladu, bo ti máma dává málo najest, a když se chceš najest, tak že ti furt máma něco říká. Škola to asi pravděpodobně začne řešit, jestli ne, tak to samé řekni doktorovi nebo někomu takovému. Protože aby matka vlastní cérce nedávala najest, tak to už je na pováženou. A ještě bych ti poradil nenechat se takovou matkou ovlivňovat v tom, kolik toho můžeš sníst a kolik už ne. Na rovinu ji řekni, že budeš vážit tolik co chceš ty.

Další odpovědi
Andělé

Tvá mamka má problém a měla by co nejdříve nevyhledat odbornou pomoc. Pokud si nenechá poradit a nezmění své chování k Tobě,může na to tvrdě doplatit. Někteří lidé jsou tak zatvrzelí,tvrdoh­laví a zaslepení,že k tomu aby přehodnotili sebe sama pomůže bohužel neštěstí. A nejbolavější je,když se týká vlastních dětí.
Mamka by měla sakra vážit slova. Některá bez milosti natolik zraní,že zasejí semínko nemalého problému,který jde velmi těžko napravit. Měla by se naučit,že v životě není nic zadarmo,zdraví dětí je nejcennější dar a v jedné sekundě o něj můžeme přijít.Její rouhání ji může stát hodně bolesti. Ponižovat Tě a přát si raději anorektičku ji může vzít za své. Ať si jejich život prostuduje třeba na netu.Jim mnohdy stačilo k anorexii slovo od rodičů-jsi tlustá/ý a psychika udělala své. Dennodenně bojují o život,který stojí na vlásku a některé umírají. To by si mamka raději přála?!! Mít umírající a nešťastnou anorektičku,ale hl.hubenou,místo zdravé dcery???
Dnešní doba klade vysoké nároky na krásu. Kdekdo chce být krásný,štíhlý a co nejdéle mladý,všude na nás útočí reklamy. Chodí se do posiloven,utrácí za kosmetiku apod. Také miluji sport,jsem turistka,cvičím, jezdím na kole apod. Ale držím se známého pravidla: „všeho s mírou.“ Nepotřebuji sice hubnout,ale chci mít pevné tělo. Ale ne za každou cenu,dělám to pro sebe,navíc mi to pomáhá proti depresím,které mě kdysi trápily. Po fyzické únavě je člověk nabitý endorfiny, je jako znovuzrozený. Zkus také sportovat,ale né abys přestala jíst kvůli mamce,tj.velmi nebezpečné. Stále se vyvíjíš a potřebuješ 5× denně jíst,stačí Ti sportovat,je to i zdravé.:).
Měj se stále ráda jaká jsi,za to Tě velmi obdivuji.:) Sice nevím kolik Ti je,ale jsi školačka a mít se rád je jedna z nejtěžších věcí na světě. Mně to trvalo několik let a stále na tom pracuji. Jsi obdivuhodná a jistě silná,prosím nenech si brát svou hodnotu mamkou. Neumí brát lidi jaké jsou,to ona má problém,nezapomeň na to,až Tě bude zase ponižovat.
Ještě něco-svojí mamku sama nezměníš. Jedině ona sama sebe může změnit. Musí chtít a to by tedy měla,když už né kvůli sobě,tak hl.kvůli Tobě.
Zkus si s ní promluvit,nabídni ji odbornou pomoc. Pokud ji nepřijme,může ztratit víc než očekává.
Boju za sebe,za své hodnoty,měj se stále ráda a věř si.
Přeji Ti hoooodně sil! Z celého srdce Ti mooooc fandím! Drž se! :)
Doplňuji:
Omlouvám se…vyhledat odbornou pomoc. (ne nevyhledat).

zzzzz

Tvá maminka nejspíš trpí mentální anorexii a je to tak vážné, že k hubnutí nutí i tebe. Pokud máš otce, tak to s ním prober, nebo třeba s babičkou, hlavně to s někým dospělým prober. Pokud nikoho nemáš, prober to třeba s tvou doktorkou.

Máma si neuvědomuje co dělá, je nejspíš nemocná, v žádném případě podle ni nehubni.

Doplňuji:
Mamince nenadávej, za nemoc člověk nemůže, tím že chce být hubená, je podvyživená a to ovlivňuje mozek.
Neřeš to ani ve škole, tam by mohli zazmatkovat a skončila by si v ústavu, prober to s tou lékařkou, ta dobře ví, co je porucha příjmu potravy a jaké má následky.

Nazdar Bazar

No jestli je to pravda,tak bych navštívil poradnu..

MirKop

Já bych si tedy vyhledala odbornou pomoc. ( A jen okrajově, ukaž jí ty nejhorší fotky anorektiček co najdeš! ) Já mám štěstí že moje mamka i já jsme oplácnutý a neřešíme to.

Nevíteto?

Mě víc přijde, že tvoje matka miluje spíš tvou dokonalost, než tebe. Bude to nějaká duševně narušená narcistka. Neposlouchej ji, máš normální váhu a tvoje matka mele hrozný sračky. Já bych ji řekla ať drží hubu, ale nevím jaký následky to může mít.

huky

Tvoje mama asi fakt není v pořádku a vazis naprosto v pořádku 100% kvůli ni nehubni kdyz to udelas stejně bude chtít abys byla hubenejsi víc a víc takze to nedělej ;) a jak uz tady bylo zmíněno prober to a nekim doapelim a z mami si vůbec nic nedělej kdyz ti bude nadávat ze jsi tlustá nejsi a když už nebudeš moct a budes na dne kdyz na tebe bude rvat ze jsi tlustá tak ji rakni ze ona je tak hubená ze je to hnusný a ze je zla něco ji řekni hnusnyho ale ne drziho něco kvůli čemu se zamysli a uvědomí si ze by se k tobě mela začít chovat jako mama a ne jako nejaka zemská který na tobe nezalezi ukaz ji ze i ty se ji dokazes postavit ze nemusí byt jenom podle ni ale s rozumem ;)

cochee

Já bych chtěl být chlap tvojí máti, trošku bych ji „poškádlil“ s nadváhou ;) :D