Half 2

Jak vyřešit problémy s internetem?

Při zapnutí počítače nebo internetu se mi kromě sesznamu (používám Firefox) otevřeou 2 okna adfly. Nevíte co s tím? Je to vir?
Doplňuji:
Zkusil jsem obojí, problém přetrváná. Otevřou se mi dva nebo 3 prohlížeče (1 nebo 2 z toho právě adfly).

Odpovědi
uccello

Zkus se mrknout do rozšíření Firefoxu a pokud to tam bude, tak zakaž nebo odstraň. Jinak ti můžu na tyto svinstva typu Babylon, Delta, Lištička atd. ze zkušenosti doporučit prográmek Junkware Removal Tool. Spolehlivě odstraní nevyžádaný doplňky, který nejdou odinstalovat.
Doplňuji:
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/antiviry/jed­noucelove/jun­kware-removal-tool/

anonym

Adf.ly je znepokojující především virus, který trápí uživatele počítačů.Takzvaný Adf.ly Virus vytváří reklamy na poškozené počítače, přesněji na Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox.I když mnoho uživatelů počítačů připojit Adf.ly služby samy, můžete čelit Adf.ly, aniž by věděli, co to znamená místo.Adf.ly můžete stáhnout další malware infekce na infikovaném počítači, jako je spyware, trojské koně, Rouge program a mnoho dalších, aby dále poškodit váš počítač.

Adf.ly mohou vytvářet své infikované soubory, registry po celou dobu, které v důsledku degraduje PC s operačním systémem výkonnost negativně, s ležérní restart nebo zamrznutí problémy.Adf.ly přidává pop-up reklamy na webových stránkách pirát.Oběti mohou dostat náhodně Adf.ly odkazy při procházení některých webových stránek, jako je Facebook, Twitter nebo dalších lokalit.Ty by měly vést upozornění, pokud splníte tento druh věcí a odstranit Adf.ly před tím, než zničí váš počítač dále.
•Spusťte aplikaci Internet Explorer, klikněte na tlačítko „ikonu ozubeného kola“ (Nástroje pro uživatele Windows XP), nahoře (zcela vpravo) a poté klikněte znovu na „Možnosti Internetu“.
•V dialogovém okně Možnosti Internetu klepněte na kartu Upřesnit a potom klepněte na tlačítko Reset.
•V Obnovení nastavení aplikace Internet Explorer moţnost „Odstranit osobní nastavení“ okno, klepněte na tlačítko na reset.
•V horní části okna Firefoxu klepněte na tlačítko „Firefox tlačítka“, přejít na „Nápověda“ sub-menu (v systému Windows XP klepněte na nabídku Nápověda v horní části okna Firefoxu) a zvolte „Technické informace“.
•Klikněte na tlačítko „Reset“ tlačítko Firefox v pravém horním rohu „Odstraňování informace“.
•Chcete-li pokračovat, klepněte na tlačítko „Obnovit Firefox“ v potvrzovacím okně, které se otevře.
•Firefox se zavře a resetovat.Když se to dělá, bude okno seznam informací, které bylo dovezeno.Klikněte na „Dokončit“
http://www.anti-spyware-101.com/cz/od­stranit-adf-ly-virus

Doplňuji:
http://www.yac­.mx/cs/guides/brow­ser-hijacker-removal/20130918-how-to-remove-adf.ly-redirect-through-yac-virus-removal-tool.html
http://www.yac­.mx/cs/guides/ad­ware/20140107-how-to-remove-adf.ly-Virus-through-yac-virus-removal-tool.html

Bedy

Tohle vypadá na unesený prohlížeč, tady žádné čáry máry s nastavením prohlížeče pravděpodobně nepomohou.

Proto navrhuji, abyste si stáhl utilitku Adwcleaner → https://toolslib­.net/download­s/viewdownload/1-adwcleaner/ kde napravo najdete
modré tlačítko Download Adwcleaner now.

Po stažení toho programu ho spusťte, odsouhlaste licenční ujednání (tlačítko I
agree vlevo). Pak se Vám ukáže samotné prostředí programu – klikněte vlevo na tlačítko Scan. Po prohledání počítače (cca 1–2 minuty) klikněte na tlačítko
Cleaning. Vyskočí Vám okno, ve kterém se píše, že Adwcleaner ukončí všechny spuštěné programy – odsouhlasíte kliknutím na OK. Po dokončení čištění si program řekne o restart počítače, který kliknutím na OK potvrdíte.

Po restartu na Vás vyskočí Poznámkový blok s logem-výpisem. Ten normálně zavřete a skočte do Start-Počítač-Místní disk C:\Adwcleaner. Tam najdete několik textových souborů s názvem AdwCleaner a v hranatých názovkách [S0, R0, atd.] – všechny mi je prosím zazipujte (vybrat myší všechny aby zmodraly, klik pravým myšítkem-Odeslat-Komprimovaná složka (metoda ZIP) a pošlete emailem na bedy zavináč outlook tečka com.

Pak uvidíme co dál, zdali AdwCleaner vše odstranil, zdali nebude potřeba dalšího zásahu.