DusanOrlik

Jak vyřešit problém s celní správou? Proč musím platit?

Zdravim,
Objednal jsem si original CD soundtrack a Vinyl desku ze zanraniciniho eshopu kde poprve se mi stalo ze jej celnici zabavili a nyni chteji po me zaplatit skoro 600 kc za celni dluh.Vubec tomu nerozumim.Pisou jeste toto:
Informace k výpočtu celního dluhu:

Co se započítává do celní hodnoty, resp. do základu pro výpočet cla a DPH při propouštění zboží do režimu volného oběhu celním úřadem:

Do celní hodnoty dováženého zboží, tedy do základu pro výpočet cla, se započítává:

  1. vlastní hodnota zboží
  2. poštovné

Ps: objednavka me stala $69. A z toho $19.60 je dopravne…
Muze mi prosim nekdo vysvetlit ten jejich proces? Mam narok se branit proti tomuto nesmyslu?Kolikrat jsem si objednaval a nikdy nic Vse v pohode prislo ale ted? To me ta objednavka prijde hodne draho.

DOPLNUJU:
Kdyz ale zasilku neprevezmu vrati se zpet do Ameriky a budu vymahat penize aby mi je vubec vratily.Ted zrovns jsem z ciny vymahal a bylo to dost narocne.Takze riskovat nebudu a pouceni pro priste.Neobjednavat z cizich shopech..

Nejlepší odpověď
Edison

Doplacení DPH nepodléhají zásilky mimo EU pro vlastní potřebu do ceny 22,– EUR. Poštovné se nepočítá zvlášť, ale zahrnuje se do ceny zboží. Dokonce není podstatná adresa odesílatele, ale původ zboží. Např. z Číny tam lze najít značku CN22. Můžeš se tomu bránit jedině tak, že si zásirku nepřevezmeš.

Pozor, pokud dokládáš cenu zboží výpisem z nějakého účtu a je tam uvedeno free shipping, budou počítat poštovné uvedené na zásirce. A když tam poštovné nenajdou, budou počítat poštovné od nás k odesílateli. Pokud se jim cena zboží bude zdát divná, mohou prohlédnout světové e-shopy, pokud se jim i to bude zdát divné, použijí klidně cenu z našeho e-shopu, a to i pokud zboží bude jen podobné. Mohou to považovat za referenční cenu.

Další odpovědi
ivzez

„Nárok bránite se“ neexistuje (= není úplně jasné, co míníte).

Čemu se chcete bránit?
Objednal jste zboží ze zahraničí a pravděpodobně jste
překročil hodnotu, do níž byste nemusel nic doplácet.

Mně sice přijde započtení poštovného (obzvláště z obchodů,
které do ciziny zasílají bezplatně) do ceny zboží jako nesmysl,
ale celníci postupují podle platných předpisů.

Drap

Máš dvě možnosti, buď zaplatit, nebo se bránit. Bránit se můžeš soudně. Nejdříve zaplatíš a budeš čekat na soud. Jak dopadne, je alespoň mě úplně jasné. Při soudní při tedy zaplatíš ještě soudní výlohy a právníka.
Přeji mnoho úspěchů

jáára

Tak nic neplať a hudbu si stáhni jako každej. Zdar!

Edison

Jaký byl způsob nákupu a platby? Já jsem teda s vymožením peněz nikdy problém neměl. Ebay a paypal.