Denise

Jak vyřešit problém odesílání souborů přes bluetooth mezi pc a telefonem ?

Hoj lidi, mám problém s odesíláním souborů přes bluetooth mezi notebookem Lenovo G505 a telefonem Samsung s5230 Star. Při odesílání souboru z telefonu mi vykazuje, že se odeslání nezdařilo. Když odesílám soubor z ntb (kliknu na daný soubor a dám možnost odeslat soubor přes bluetooth) se žádným ze souborů se nemůže spojit. Nevím, zda je problém na straně notebooku nebo telefonu. Již jsem s bluetooth pracovala a vše fungovalo. Poradíte prosím ? Díky moc!!!
Doplňuji:
Ntb mi také vykazuje, že se z počítače nedá nic odeslat a bluetooth i zmizelo z možností při odeslání (když se klikne pravým tlačítkem na soubor a odeslat)

Odpovědi
www

Obě zařízení se musí nejdříve ‚spárovat‘. Tzn. dáš vyhledat BT zařízení, poté spárovat a pak to půjde.
Zkušenost
Doplňuji:
Pokud ti to nepůjde, můžeš vložit pam. kartu Samsung do PC a soubory kopírovat. Další možností je instalace Samsung PC Studio (zdarma a česky) do počítače, pak jsou obě zařízení propojena a můžeš soubory zálohovat, přesouvat ap.

gecco

Ad Doplnění: buďto máš mechanicky vupnuté BT (Lenova mají vypinač) a nebo máš poškozené nebo odinstalované ovladače BT.

  1. stiskni Fn + F7 (symbol letadla), tím zapneš (případně nakonfuguruješ) bezdrátové sítě
  2. pokud to nepomůže, restartuj počítač
  3. pokud to nepomůže, nainstaluj (stáhni si nové) ovladače pro BT a restartuj
  4. zapni BT na mobilu
  5. zařízení spáruj
  6. přenášej vesele soubory

😉