afro.minerva

Jak vyřešit následující pat?

Přestavte si situaci, kdy jste se dlouho o něco snažili. Vlastně půl roku. A ty požadavky byly opravdu hodně vysoké. Svým způsobem jste všechno zvládli, ale… Najednou zjistíte, že už teď tam máte spoustu nepřátel. Dokonce i vedení je proti vám už teď zajatý. Sice tam máte jisté zastánce, ale i tak tam nejspíš budete mít nejméně nějaký čas peklo. Co uděláte?

Budete bojovat dál, když vás to stálo tolik času a sil, s tím, že se dá odejít kdykoliv? A nebo to vzdáte a nezjistíte nikdy jaké to tam je, ačkoliv jste to původně tak moc chtěli?

Nejlepší odpověď
anonym

Řekla bych,že uvedený termín „tolik času a úsilí“ je opravdu dost vágní jednotka.Půl roku života,který ste věnovala něčemu smysluplnému není žádná dlouhá doba a hlavně to není ztracený čas.V každém případě to mělo pro vás nějaký přínos.Pokud se dá odejít kdykoliv,vemte si svoje výsledky případně s sebou! Těžko radit když je všechno popsáno tak všeobecně,ale asi chápu váše zklamání a pocity..:D

Další odpovědi
anonym

Pat je nezvratný konec šachové hry, tvůj problém je spíše dilema mezi ambicí a odvahou.
Kdo je tvrdohlavý a paličatý, vydrží do konce bez ohledu na výsledný efekt, protože ten jeho už není v cíli, ale v neústupné cestě.
Kdo dokáže včas a střízlivě vyhodnotit úsilí ve srovnání s výsledkem, má snadno jasno a podle toho se zachová.
Zkus se sama na sebe podívat z nadhledu, jakoby očima někoho nezaujatého, třeba ti to napomůže zřetelněji spatřit ať už marnost anebo naopak účelnost tvého počínání.
(Také pomáhá názor nestranné přítelkyně/pří­tele.)

tom004

Těžko odpovědět na něco,co není konkrétní.

Drap

Nikdo nedokáže zodpovědně odpovědět " co by bylo kdyby....."

veruska

Odpověděla jste si sama,odejít se dá kdykoliv.Když jste vynaložila tolik úsilí,tak proč hned házet flintu do žita?Co je pro vás důležitější?Práce o kterou stojíte,nebo přátele.Někdy se vyplatí vytrvat,neřešit nic horkou hlavou.Třeba se nakonec dočkáte uznání.Přeju hodně štěstí.