raskenka

Jak vyřešit fyzické napadení opilou osobou?

S přítelem chodíme do jedné hospody, kde občas potkáme jednoho opilého pána. Můj přítel mu prostě nepadl do oka. Vždy mu začne nadávat a otravovat. Jednou to zašlo tak daleko, že dal příteli pěstí. Tato rána šla ale přes můj hrudník. Když přítel viděl, jak jsem odlítla, tak tomu pánovi pěstí vrátil a pak je od sebe odtrhli. Pán na nás neustále vyrukoval. Měl nehezké keci i na partu, která tam byla s námi. Rozhodli jsme se, že půjdeme pryč, aby nebyla další rvačka. Několik lidí muselo pána držet, aby na nás opět nezaútočil. Hrudník mě bolel jako čert, nemohla jsem spát a měla jsem na něm zhmožděniny. Až druhý den mi došlo, že jsem měla zavolat pilicii. Kamarád ale říkal, že za tohle by ho maximálně odvezli na záchytku a pak ho propustili (netekla krev). Nic by se mu prý nestalo. Bylo mi i řečeno, že ten pán je prostě takový, že to je u něj normální, ale to ho snad sakra neomlouvá! Chtěla bych mít už ale klid a nebát se každého střetu s ním. Pokud se opět stane nějaký konflikt, kdy nás napadne, jak se mám zachovat? Dokáže to policie vyřešit?

Nejlepší odpověď
panenka

doporučuji ti chodit raději někam jinám,je škoda že jsi to opravdu na policii nenahlásila oni mohly přijet sepsat papír tebe pokud něco bolelo jsi měla naštívit i lékaře a tuhle zprávu pokud by ti něco bylo jsi mohla doložit a měl by s toho ten dotyčný pěkné zle pokud ti nic nebylo měl by záznam,pokud by to spáchal znovu už by měl u policie vroubek dálší a s tím by se už dalo něco dělat pokud neuposlechl by na první varování.každopádně se mu výhybej nevšímej si ho a hlavně nechod sama nikde,je lepší když někoho budeš mít sebou jako svědka aby ti to pak mohl dosvědčit co se vlastně stalo

Další odpovědi
fortin

Kamarád neměl pravdu. Za tento útok by útočníka odsoudili k asi 200 hodin veřejně prospěšných prací, a pokuta. Musel by na probační mediační a při nesplnění trestu pak vězení.