Avatar uživatele
Dick

jak vyřešít formát obrazu

zakoupil jsem si televizi Panasonic TX P42 U30E,televizní signál přijímám kabelově přes pevnou linku od O2,když naladim Aspekt Automaticky či 16:9,nemám obraz kolikrát přez celou obrazovku,když nastavím jiný formát obrazu,např.4:3 či podobně,tak se obraz deformuje.Co s tím kamarádi,jde s tím něco vůbec dělat.Jinak je obraz velice kvalitní,ale pro to jsem si koupil větší televizi abych měl větší obraz a když zase chci kvalitní,tak je kolikrát menší.Nebo se s tím musím smířit.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jikra před 4586 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Není to tak dávno co jsem se na to ptal, ale řada uživatelů nepochopila o co se jedná.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/format-obrazu-u-tv

Prostě V současné době se formát obrazu vysílá v nejméně třech formátech.
Obrazovka má ale jen jeden formát ( poměr stran) takže pokud nechcete mít zdeformovaný obraz musí umět TV sama automaticky přepínat
zobrazení na to které se zrovna vysílá.
U současných TV s poměrem 16:9 se jedná pouze o případ kdy se vysílá obraz v poměru 4:3. Pokud ho nechcete mít zploštělý nebo aby vám ho kus chybělo, musí se vám na obrazovce 16:9 zobrazovat automaticky s pruhy po stranách. Ve všech jiných případech je obraz deformovaný.
Zřejmě to zajišťuje ta volba „AUTO“:

Jak jsem vypozoroval vysílání ve formátu 4:3 neustále ubývá ve prospěch 16:9 a královského formátu i za cenu že ve studiu film z poměru 4:3 přepočítávají na 16:9. Zřejmě se při tom vždy o nějakou část obrazu přijde.
Takže za čas již bude jenom 16:9.

Při vysílání královského formátu ( myslím že to je 14 :20– hledat to nebudu )budete mít zase pruhy vodorovné, nebo obraz zdeformovaný ( hlavy natažené). Jiné možnosti nejsou.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek