Jak vyřešit ekonomickou krizi?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/374574-senator-valenta-za-tri-mesice-inkasoval-temer-sto-milionu.html
Kdyby tito lidé dostali jen přiměřenou částku, asi 1 milion, a ostatní se rozdělilo mezi dělníky, kteří pracují v těch firmách bylo by po krizi.Dělníci by si mohli koupit více zboží,tīm pádem by další dělníci měli co dělat, čili více zaměstnaných lidī,a NEBYLA BY ŽÁDNÁ KRIZE.
Jenže toto kapitalismus nepotřebuje.Krize je uměle vyvolaná tím, že dělník je žebrák a jeden člověk má stamiliony.

Nejlepší odpověď
dudu

Už se těším až hned vedle myšlenek Marxe a Engelse budou citovány také tvoje myšlenky. Lahny promiň, ale plácáš blbiny a nesmysly. A víš co, zkus ten svůj model prosadit až budeš pobývat v Austrálii. Ti se budou divit.

Další odpovědi
fcoop

Ekonomika jako taková má svou vnitřní logiku – mechanizmus – ve smyslu příčina – následek.......a tohle marxistické vidění problému tady už bylo.........­.„Všichni budeme mít stejně a budeme šťastní“.
Je jen jeden problém, a ten se jmenuje Homo sapiens.

Vždy se najde někdo chytřejší,vyčů­ranější,bezoh­lednější.....­..........buď si jistý,že když se kdysi začínalo obchodovat formou výměny (já ti dám pazourek,ty mně sůl)......zcela jistě chtěl jeden druhého přechytračit.

Nakonec – zkus to..založ si stranu a směle do toho.
Po čase bys zjistil,že pár členů tvé strany krade tak,že straka je amatér.

gecco

Lahny – ony miliony Valentovi ti „žebráci“ naprosto dobrovolně naházeli ´do beden´ – namísto toho, aby je utratili nákupy…
😁
Socialismus sice umí báječně rozhodovat o penězích, které vydělá někdo jiný – ale hospodařit neumí – nikde na světě neexistuje fungující ekonomika na socialistickém základě.

ReHu

Myslím, že za krizi primárně kapitalismus nemůže. Krize je mnohem hlubší, složitější a globálnější problém.

A myslíš, že ten, kdo vydělá 8 tis by měl dostat 1 tis a zbytek poslat mezi lidi?
Co by potom sázel Synotu?

Pepa25

Odkud si myslíte, že Valenta ty peníze má? Od dělníků, kteří je naprosto dobrovolně prosázeli u Synotu … 😉

Jinak doporučuju procvičit matematiku, 100 mil. rozdělených mezi 10 milionů lidí vám nedá ani na chleba …

ratava

No, ani mi neni treba jim ty miliony zavidet… a co, tak je maji… bylo by mi lepe, kdyby je nemeli? Asi tezko…
…na druhou stranku, je li ukazatelem krize treba to, zda mam/nemam doma internet, prijde mi cela krize vyvolana nasemi zvysujicimi se naroky… investovat se neda do nekonecna… nekde ten strop byt musi…

Nevim, nakolik by ty penize pomohly nezamestnanemu jedinci. V celem komplexu jeho situace… ani nevim, jestli je opravdu resenim vsem pridat tisicikorunu… pro me osobne je lehci si o tu 1000,– snizit osobni vydaje, nez narikat na krizi… ale to uz je kazdeho vec…

zorro

To už tady jednou bylo a trvalo to 40 let.

lexx

Bylo-nebylo, předlistopadový (1989) experiment bych nenazval „socialismem“ ani náhodou, zpackaný paskvil násilně upraven k potřebám a obrazu a tehdejších mocipánů (dnes továrníků) pod diktát Moskvy…systém padá na hubu nízkou kupní sílou lidu, hrozivá nadvýroba, neprodejné zásoby etc. ani pán podnikatel nekupuje bavora, chatu či jachtu 2× v roce…proto. Závěrem: socík ? ano, idea dobrá provedení pod psa.

anonym

pro všechny odpovídající
Ale to není jen ten Valenta, to je jakýkoliv miliardář.
Nikdo neříká, že musí všechno rozdělit mězi dělníky, ale přilepšit jim formou jednoho či dvou platů navíc.
Ono když 10tisíc dělníků dostane mimořádnou odměnu 9 tisíc jako plat navíc, tak ze sto milionů je to 90 milionů a 10 milionů ještě zbude tomu podnikateli.A 10 ti­síc lidí si koupí za ty peníze více zboží, čili DALŠÍ lidi budou mít práci a zase výplaty na další zboží.
Takhle ten jedinec si za ty miliony NEKOUPÍ tolik zboží co by si koupilo 10 tisíc lidí, zrovna tak NEDÁ práci tolika lidem co by dalo práci těch 10 tisíc lidí kdyby mělo víc peněz.
Vím, že jednomu nezaměstnanému by tisícovka nepomohla, ale právě by UBYLO nezaměstnaných, protože čím dál víc lidí by mělo práci, čím by se roztáčela ekonomika.

ReHu

To je utopie.
Podívej se, kolik lidí soc.dávky využije k životu a kolik lidí je prochlastá nebo prosází. A kolik stojí cigarety a kolik % nezaměstnaných kouří.
Vidím to zblízka.

anonym

pro ReHu
Ale zde je jasně vidët, že kdyby se stamiliony rozdělily mezi dělníky, ta je práce všude dost, protoże okamžitě by nastal odbyt výrobků a tisíce dalších lidí by mělo co vyrábět.

gecco

Houbeles…
😉

mosoj

Mowlo tady máš počteníčko od amerického nekomunisty.
Bacha ať se z nich nepomineš.

http://cz.sput­niknews.com/byz­nys/20150708/660409­.html#ixzz3fJNdI­ijw