Filip97

Jak vyřešit brigádu na DPP/DPČ když mám ŽL?

V průběhu studia jsem si přivydělával na živnost vytvářením grafiky. Teď nám zavřeli školy a já bych se rád někam přihlásil na brigádu, třeba do skladu nebo do obchodu. Jak se to právně řeší s daněmi a SP+ZP? Přece nemůžu si odvádět daňové přiznání a přehledy pro SP+ZP sám a pak ještě jednou za mě zaměstnavatel, nebo to tak snad jde? Nebo to, že mám živnost nehraje při brigádě roli? Musím to zmiňovat, že mám ŽL? Co vše se tedy mění v porovnání s brigádníkem, který nemá ŽL? Nebo ještě mě napadlo, jak moc jsou zaměstnavatelé kteří hledají brigádníky na DPP/DPČ otevření brigádníkům na živnost? Že bych zaměstnavateli vystavoval faktury, podobně jako to dělám firmám, kterým vytvářím grafiku na zakázku?

Odpovědi
JájsemRaibek

Daňové přiznání musíš odevzdávat už jen z toho titulu, že máš více příjmů.
Fakturu zaměstnavateli vystavovat nesmíš, jelikož tím porušuješ zákon – švarcsystém.
Jediné co uděláš při DPP nebo DPČ je to, že nepodepíšeš prohlášení k dani.Případný přeplatek se ti vrátí při ročním podání DaP.

autacek

To že máš ŽL nehraje roli.