Avatar uživatele
anonym

Jak vyřešit, aby pračka neskákala a nerozbila mi sprchovací kout, který je hned vedle?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 5039 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Já jsem si na ní vždy při ždímání sedla,jinak další možnosti jsou..
a)molitan mezi ní a sprchový kout
b)vyměnit tlumiče
c)dát jí jinam
d)koupit novou
Doplňuji:
to mosoj,to mě nenapdlo,ale to je tím,že já tu skákací vyhodila,teď mám pračku,která pere s přehledem i na úplně úžasnej program i málo prádla,je to jen taková přepírka na 30 a je to za půl hodiny vyprané…a neskáče.

Upravil/a: kropitko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Používat doporučenou hmotnost prádla.
Málo je špatně.
Doplňuji:
Jediný důvod skákání pračky je nevyvážený buben při odstřeďování. Nevyváženost vznikne nerovnoměrným rozložením prádla před odstřeďováním. Pokud je prádla málo nestačí na rovnoměrné rozložení kolem celého obvodu.
Také záleží na algoritmu otáčení bubnu před odstřeďováním které má za úkol prádlo rovnoměrně rozložit po obvodu bubnu.
Novější pračky mají algoritmus dokonalejší, navíc mívají čidlo které když zaregistruje nevyváženost, celý cyklus týkající se rozložení prádla zopakuje. Určitá nevyváženost je tam vždy, ale tu by měly absorbovat tlumiče a betonové závaží na vaně pračky.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Souhlasím s Fogem. Nám pračka při ždímání rovněž nestála na místě, protože v prádelce měla podlaha mírný sklon k odtokovému kanálku. Když jsme ji přestěhovali do koupelny, pračka stála na místě jako přikovaná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Tak jsem zavzpomínala na dětství a tatramatku.Náš otec dal tenkrát mezi pračku a dlaždičky starou pneumatiku,bylo to hrozný.Ale jak říká pan Mosoj hodně záleží jaké prádlo perete.U mé staré pračky jsem musela dávat nejdřív velké kusy a pak doplnit malými,už to tak nepamatuji.Teď se pračka vyvažuje sama a je tichá a poslušná jak beránek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Nove pracky musi byt ulozeny na podlozce presne ve vodorovne poloze – libela ,/vaha/ nahore na pracce v obou smerech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Viděla jsem ke koupi gumové nožičky pro takovéto případy.
Nevím, jestli Quelle nebo Neckermann nebo něco podobného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
afro.minerva

Před nedávnem jsem řešila podobný problém. Manžel to nakonec vyřešil tak, že udělal pod pračku takovou podlážku s okrajem, kam pračku postavil a tu podlážku přišrouboval k podlaze. A od té doby se pračka ani nehne…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Je řešení, koupit novou pračku ty nové už mají regulaci prádlo se rozkladá po obvodu. bubnu a už neskákají.

před 4989 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

kropítko : Udělejte reklamu a prozraďte nám značku Vaší pračky .

před 5039 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
fortin

K vyřešení problému s pračkou by bylo záhodno uvést název operačního systému pračky.

před 5038 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek