Jak vyrábí elektrickou energii dynamo ?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Dynamo vyrábí stejnosněrný proud, protože má půlený kroužek, po kterém jezdí sběrací uhlík a odebírá z něj napětí

Další odpovědi
tom004

Využívá se toho, že magnet při otáčení protíná cívku a v ní se pak indukuje elektrické napětí. Na jednom začátku cívky je plus, na druhém mínus.Jednoduše,ale snad to postačí.

MacChill

jevu se říká elektromagnetická indukce http://radek.jan­dora.sweb.cz/f16­.htm

Děda Louda

Přeměnou z mechanické.