střevo

Jak vyprášit krávě vemeno ?

Víte, jak se vyrábí sušené mléko? Nedáte krávě týden žrát a pak jí vyprášíte vemeno. Svoji dnešní otázku bych rád věnoval všem podnikatelům, kteří se u nás ocitají v podobném experimentu.

Řekněte mi, proč živnostník platí větší daň z nemovitosti než občan? Proč občan platí za jeden televizní či rozhlasový přijímač a živnostník za každý a dokonce i za ten, který využívá jako monitor? Proč živnostník zaplatí za parkovací kartu násobně více než obyvatel? Proč živnostník musí proplácet svým lidem dovolenou, ale on na žádnou nemá nárok? Proč živnostník za své lidi musí odvádět zdravotní daň, ale v případě nemoci jim musí platit ze svého první tři týdny? Proč zaměstnanec dostane při skončení firmy několikaměsíční odstupné, zatímco živnostník utře nos a pokud má dluh u státu či na daních, přijde ještě o svůj majetek?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Víš proč? Protože dle všeobecného mínění je živnostník zloděj,takže je potřeba ho zákonitě sedřít z kůže. Všem,kdo o tom ví kulový,bych rozdala živnostenské listy,ať si to zkusí!

Další odpovědi
JájsemRaibek

Nejsem si jist, zda jsi podnikatel, ale pokud ano a nelíbí se ti to, zruš živnostenský list, vem svůj um a nabídni jej některému zaměstnavateli a staň se zaměstnancem.
Dostaneš zaplacenou dovolenou, nemocenskou a další.
Hlavně nenadávej, že zaměstnavatelé jsou vykořisťovatelé a ty jen ubohý zaměstnanec.
Je to volba živostníka, podikatele, zaměstnavatele.

Drap

Odpověď je jednoduchá. Vše toto musí platit, protože to tak určuje zákon. Pokud se ti to zdá nespravedlivé, nebo špatné, obrať se s důvěrou na svého zákonodárce. Tady to jistě nevyřešíme.

Mapel

Pro všechny posměváčky na tuto otázku, tak jednoduchá odpověď.

Všichni říkají, že podnikatel (OSVČ) odvádí méně než zaměstnanec. Slyšíme to od politiků, z televize, rádia atd. Je to pravda, ale nikdo už neřekne co podnikatel musí dalšího platit za zaměstnance a zaměstnancům a jaké nevýhody má proti běžnému zaměstnanci. Neberu tuto otázku jako stížnost, ale řečenou celou pravdu. Pokud politik někde řekne, že OSVČ má malé odvody, pak musí dodat co musí navíc platit jak už bylo v otázce nastíněno.

anonym

Proč? Protože není zaměstnanec!

anonym

Toto tvé tvrzení je dávno stará pověst.

střevo

ježíš Rajbek tak to zase né, se stát vemenem, to rači zůstanu střevem, dyť já se mám u Chocholouška dob­ře