MiKe FG

Jak vypovědět providerovi smlouvu na dobu určitou?

Zdravím,
trápí mě problémy s mým stávajícím providerem internetu a chtěl bych vypovědět smlouvu a přejít ke konkurenci která mi nabídne lepší služby.
Smlouva má minimalní trvání do 31.6.2017 s tím že výpovědní doba je 3 měsíce a začíná běžet od prvního dne v měsíci po měsíci ve kterém provider dostane výpověď
Smlouvu bych chtěl vypovědět co nejdříve jelikož na konci se automaticky prodlužuje.

Jenže mě trápí otázka jak výpověď napsat, nikdy jsem ještě žádnou smlouvu nevypovídal.

Odpovědi
JájsemRaibek

Vypovídám smlouvu číslo xxx, výpovědní lhůta počíná 1.2.2017 a smlouva zanikne k 30.4.2017
Počítej však s tím, že za období květen-červen ti naúčtují maximálně 20% paušálu.

MiKe FG

S tou pokutou za předčasné ukončení smlouvy počítám, dle VOP to vychází asi na 350Kč takže toto obětuji. Ještě jedna otázka, jak zjistím že jim ten dopis dorazil a výpovědní doba opravdu začala?

JájsemRaibek

Pošli doporučeně s doručenkou, ta se ti podepsaná vrátí.