JájsemRaibek

Jak vypočítat tuto složitou početní úlohu?

http://img3.ku­pi.cz/kupi/thum­bs/salam-herkules-pikok_170_340.png
100g vyrobeno ze 134g masa
Kde je těch 34g?

Nejlepší odpověď
gecco

Odpar, separace vody…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Je to běžná ztráta hmotnosti masa způsobená jeho nasolením. Sůl z masa odvede vodu. Kdo někdy nakládal maso na uzení, ví o čem je řeč.

zzzlatokopka

😁 to máš i u špekáčků z Lidlu:-)
Taky jsem se nad tím pozastavila:-))))) 34g nejspíš někdo při výrobě sežral:-))

Doplňuji:
A vem si, že to vedle masa ani nestálo:-(( V lepším případě je to vegetariánská pochoutka, a v tom horším pomleté kosti a kůže a kdoví co ještě:-((

zelí

Řekl bych, že to je jak s džusem. Asi to je nějáký koncentrát :)

arygnoc

hm, to je celkom „slušná“ strata – 25%.

to sú výrobné straty, straty pri spracovaní (materiál priľnutý na nástrojoch, pri tepelnom spracovaní, prípadne údení, …), prípadne materiál spracovaný inak (napr. na mäsovú masu).
je to zavádzaúci údaj, ktorý hovorí o tom, koľko mäsa vstúpilo do výrobného procesu (aj to ktovie, či to je pravda), ale nehovorí o tom, koľko je ho skutočne vo výrobku (koľko je tam korenín, soli, vody, múky, tuku, sóje a iného bordelu).

znamená to, že celé zviera, ktoré hodia do mlynčeka váži 134 kg, ale vypadne iba 100 kg klobás/salám (komplet hotových), zvyšok sa cestou „vyparil“ do iných produktov.

;-Q