Fuu-chan

Jak vypočítat tuto slovní úlohu..?

Zdravím,
vůbec mě nenapadá jak by se to dalo řešit.

V nejvyšším bodě nakloněné roviny o délce 1,2 m a výšce 0,3 m je upevněna kladka. Na jednom konci niti, vedené přes kladku, je těleso o hmotnosti 0,50 kg, které leží na nakloněné rovině, na druhém konci visí závaží o hmotnosti 0,14 kg. Určete zrychlení pohybu a sílu, kterou je napínána nit. Tření a hmotnost kladky i niti zanedbejte.

Předem děkuju za pomoc:)

Odpovědi
mosoj

http://forum.ma­tematika.cz/vi­ewtopic.php?pid=307­512
Doplňuji:
Já bych řekl, že to tak jednoduché není, ale nikomu to nevyvracím.
Zde je podobné řešení, případně dohledáš.

anonym

Naprosto jednoduché skládání sil, ale DÚ neřešíme – navrhni řešení, zkontrolujeme je…
😉

Dochy

síla ve směru niti u jednoho závaží, síla proti u druhého závaží, setrvačnost z obou závaží.