veronika36

Jak vypočítat „tunel“ skrz Zemi?

Tzv. tunel bychom počítali mezi dvěmi městy, které mají mezi sebou vzdálenost 370km vzdušnou čarou. Při počítání bychom zanedbali nadmořskou výšku měst. Jak tedy „tunel“ vypočítat – pokud možno více způsobů a ne pomocí vektorů.
Doplňuji:
O kolik kratší by byla cesta tunelem oprorti cestě vzdušnou čarou?

Nejlepší odpověď
RedC22

Cesta by byla kratší jen asi o 50 m.
Postup výpočtu:
http://www.ima­gehosting.cz/?v=tu­nelvbeb.png
(přihodil jsem i graf vzdálenosti po přímce v závislosti na vzdálenosti po povrchu)

Další odpovědi
jepik

Jeden profesor tunologie ještě sedí na pražském hradě ten jistě poradí .......

BANAN93

a co tě vlastně zajímá m3 zeminy ????
Doplňuji:
nejkratší spojnice mezi dvěma body je přímka(což je i vzdušná čára), pokud tedy nevěříte na film Horizont události kde umějí ohýbat vesmír a překlopit dva body na sebe. takže maximálně tunel může být stejný nebo delší

honza19hk

zeptej se našich politiků. …