Jak vypočítat stranu „a“ trojúhelníku, když znám jen některé údaje? II.

Velmi se omlouvám za nepřesnosti, mosoj má pravdu, která mě napadla až při jeho sdělení. Ano znám i třetí rozměr a to je 90°.
Takže abychom si to shrnuli:
pravý úhel je na levé straně trojúhelníku, tedy 90°.
Dolní přímka tedy ta co vede od prahu dráhy k tomu úhlu 90°měří 7000m.
Vrchní přímka (přepona) nevím kolik měří, ale má sklon 3°.
Takže mě zajímá kolik měří strana „a“, tedy ta která je vlevo a vede kolmo pod úhlem 90°.
Snad jsem to popsal dobře.

_\ je to jen náčrt pomocí znaků

práh dráhy je v bodě A-tedy vpravo, pravý úhel je v bodě C-tedy vlevo. Letadlo je v bodě B-tedy nahoře. Kolik měří výška B-C tzedy strana a?

Odpovědi
radce

Myslím, že varianty nepřesného zadání byly již vyčerpány v diskusi k původní otázce…