veronika36

Jak vypočítat rychlost letící střely?

Každý kotouč vykoná 600 otáček za 1 min. Dva kotouče dané přesně před sebe vzdálené 20 cm.Prostřelené úhly: první 134 druhý 147.

Nejlepší odpověď
MichalN

To je celkem snadny
Jedna otacka je 360 stupnu
Za 1 sekundu udela kotouc 10 otacek
10 otacek = 3600stupnu
Uhel mezi 1 a 2 prustrelem je 13 stupnu
13 stupnu se udela za (1/3600)×13=0­.0036111111se­kund
Takze doba mezi prustrelem 1 a 2 kotouce je 0.0036111111sekund
To je cas ktery uleti strela za 20 cm
Na metr vynasobime × 5
Na km jeste × 1000
Vysledek je rychlost 1km za 18.0555555 sekund
Coz je s prihlednutim na zaokrouhlovaci chybu zhruba 55.3846170888 m za s
Nebo 199.3846215km za hod
Neni zapocitano treni

Další odpovědi
honza19hk

v popisu každé zbraně máš napsanou úsťovou rychlost. Čím střela letí dál tím je pomalejší.To se týče raket nebo kulky.Co se týče balistických střel,tam máš tryskový pohon takže rychlost může být stejná,ale závisí na podmínkách ve kterých to letí.(vítr,déš´t,bou­řka atd..)
U každé zbraně máš napsaný dostřel a maximální dostřel.Dostřel je vzdálenost kde to ještě dokáže zabít,maximální dostřel je,že kulku už chytíš do ruky bez zranění max může být horká. Určitě je nějaký vzorec pro rychost střely,ale závisí to na hodně věcech.Tohle by ti přesně řekl nějaký vojenský sniper.
I přesto,že jsem sběratel vojenské techniky tohle neznám a na vojně jsem to taky nepotřeboval,byj jsem naštěstí u ženistů.