1vlasta1

Jak vypočítat průsečík s osami x a y?

Předpis y=x²-2×-3 jak vypočítat proseciky? Děkuji předem za odpovedi. X= –3 a y=-3 je to správně?

Nejlepší odpověď
gecco

Jakou souřadnici X má průsečík s osou Y??
A jakou souřadnici Y má průsečík s osou X??
😉
Stačí se zamyslet – a nebo si to nakreslit…
😉
Doplňuji:
Jeden průsečík je x = 0, y = –3…
Druhý máš špatně…
😉

Další odpovědi
JájsemRaibek

Já do školy nechodím a úkoly se zde nedělají. Vypočítej to a vlož jako otázku zda to máš správně. Potom možná někdo odpoví popř. napoví.
A mimochodem, věta začíná velkým písmenem, otázka končí otazníkem. Bez otázky není odpovědi.

orwell

Dosadíš-li do zadané rovnice za y = 0, dostaneš průsečíky s osou x ( budou dva, neboť se jedná o kv. rovnici mající dva kořeny), y-ová souřadnice bude v obou případech nula. Průsečík s osou y dostaneš obdobně dosazením do pův. rovnice za x = 0.
Jedná se o parabolu procházející body (-1;0), (3,0) a (0,–3).
Nakresli si to.