------

Jak vypočítat příklady z fyziky?

Dobrý den, potřebuji pomoct vypočítat tyto příklady. Vůbec to nechápu, poradí někdo?

Jakou nejmenší hmotností bude třeba zatížit pod vodou bóji o objemu 35 000 cm3 a hustotě 200 kg/m3, pokud budeme chtít zabránit, aby vyplavala a zůstala zcela pod hladinou?

Iluzionista chce předvést trik, který spočívá v tom, že vytvoří dojem, že stojí na vodní hladině. Chce k tomu použít polystyrén, který má hustotu 20 kg/m3. Jaké množství (objem) polystyrénu bude potřebovat, když váží 76 kg?

Jak velká vztlaková síla působí na vor, na kterém sedí trosečník o hmotnosti 70 kg? Vor, který je ponořen 8 cm pod hladinu vody tvoří 4 dřevěné trámy o rozměrech: 120 cm × 15 cm × 15 cm.

Díky působení vztlakové síly se zdají být věci ve vodě lehčí. O kolik jsme ponořeni po krk v moři zdánlivě lehčí? Víme: hustota lidského těla je 985 kg/m3, hustota mořské vody je 1026 kg/m3. Průměrná hmotnost hlavy je 4,6 kg.

Nejlepší odpověď
Edison

Archimédův zákon pomůže.