Amiranath

Jak vypočítat příklad z Fyziky?? Prosím jsem zoufalá! :((

1)Dva bodové náboje se ve vakuu přitahují silou o velikosti 5N. Jeden má náboj 2microC, druhý 800nC. Určete jejich vzdálenost. 2)Elektroskop je nabit kladným nábojem 20 microC. Kolik elektronů musíme dodat k jeho vybití? Prosííííííííí­ííííííííííííí­ííííííííííííí­ííííím pomoc!!! Děkuju mnohokrááát!

Nejlepší odpověď
mosoj

Najdi si Coulombův zákon a dodsaď. Nezapomeň na permitivitu vakua!
Doplňuji:
Vyjádření r máš ve vnitřní poště.
Koukal jsem trochu do učebnice takže nejměnší náboj jednoho elktronu
je e = 1,602 . 10 na (- 19) C. Takže to použij pro výpočet toho druhého příkladu.

http://www.dmas­ter.wz.cz/teo­rie/veliciny/ve­liciny.htm

Další odpovědi
Michal Kole

ppoužij coloumbův vzoreček je v každých tabulkách
q1*q2
F= -------------
4pie0*d

stačí si jen ze vzorce pomocí úpravy lineární rovnice vytáhnout d (vyjádření neznámé ze vzorce)

hlavně při dosázování si uzvědomit řády jednotek mikro děleno 1000 000 nano děleno 1000 000 000

Kamionacka09

Souhlasim briketko10,sou to priklady hrozne tezky a taky bych si nevedela rady a koukam jak jim to nedela problem a spocitaji vsechno.

briketka10

kluci jak vy válíte nechápu, i když nevím, jestli je to dobře, ale ta moje fyzika, matika i chemie byla vždycky ták ubohá, že jsem proklouzla pokaždý jen ze čťourou a byla ráda Hhh.. :D))
velká chvála, že pomáháte a víte..