Airon

Jak vypočítat práci a cenu ručně vyrobené kabelky ..je na to nějaká rovnice ?? děkuji

Nejlepší odpověď
huxa

Zajisté, sestavil by ti ji každý přihlouplý čtvrťák.
počet pracovních hodin krát mzda
poté k práci přičteš náklady a máš minimální cenu kabelky, abys byla šulnul.

Další odpovědi
anonym

Na kolik hodnotíš svoji práci za hodinu, a kolik jsi utratila za martoš na výrobek, sečti si počet hodin, co jsi výrobek dělala + cena za materiál, případně se pokoukej, kolik tak stojí podobné výrobky. Prostě se ti to musí rentovat, jestli jsi u toho použila třeba elektřinu… jak dlouho, nebo jsi musela kvůli tomu někam jezdit..prostě růz­ně

petra15

Vem v úvahu, kolik ten fabrikant zainvestoval do stroje, a pak jich delá 50 za minutu a prodává za 50 Kc obchodníkovi. Takze kabelky vyrobené první den jsou astronomicky drahé, zatímco ty z prístího mesíce uz smesne levné…:-)

mosoj

Cenu určuje nabídka a poptávka.
Žádná rovnice ti nepomůže.

talka

Cena každého výrobku=materi­ál+mzda+režie (náklady spojené s výrobou).