Starý lišák

Jak vypočítat odstředivou sílu, když znám poloměr otáčení a počet otáček/sec.

Nejlepší odpověď
orwell

Dej si postupně dohromady F = m*a; a = v2/r; v = ω*r; ω = 2πr a máš to!
To f (frekvence otáčení) jsou právě ty otáčky / s. Pokud bys tam chtěl mít ot. / min. (n), musel bys tam ještě dát f = n / 60.

Další odpovědi
gecco

Poloměr otáčení a úhlová rychlost jsou fajn, ale nestačí to…
K výpočtu od(do)středivé síly potřebuješ ještě něco…
😉

Kelt

Síla je součin hmotnosti a zrychlení a ty tam nemáš uvedenu hmotnost.