Michael8

Jak vypočítat odpor?

Ahoj, chci se zeptat jak vypočítat jaký použít odpor, když chci snížit napětí o 1,3V? Zařízení odebírá 0,27 A. Je to laserový vysílač, který vysílá na hudbu. Zde mam obrazek schématu – https://drive­.google.com/fi­le/d/1mVBmYhTjUC­wJXb9OMc8Zhg4YJ­ZFA3ENI/view?us­p=drivesdk

Díky

Nejlepší odpověď
Arne1

Kdybys tam nedal tu malůvku, tak je to jasné:
R = U / I = 1.3 / 0.27 = 4.8 Ohm → 4.7 Ohm (4.7 je nejbližší prodávaná hodnota)

Ale s tou malůvkou nevím co je tam kde vlastně zapojené.

Další odpovědi
Hlada

Na samotné rozsvícení laseru by stačil seriový odpor 4,7 ohm 0,5 W.
Nevím, co to má dělat. Nějak to nechápu.

Dochy

Moc mi to nedává smysl. Co má znamenat to, že laser vysílá na hudbu? Jinak pokud seš si jist s tím napětím a proudem, tak R=U/I, tj. 1,3/0,27. A bacha, jseš v oblasti kdy by sis měl ohlídat i ztrátový výkon. Menší typy rezistorů by to nemuseli zvládnout.