Johnnisek

Jak vypočítat obsah a obvod kruhu?

Nejlepší odpověď
vikimiki11

Obsah π*r na druhou.
Obvod π*2r
π=cca3,14

Další odpovědi
Kepler

Zase jsi nedával ve škole pozor, ale abys neřek, že jsem sviňa, douč se tady:
https://matema­tika.cz/vzorce-geometrie

JájsemRaibek

Pomocí vzorečku na výpočet obsahu a obvodu kruhu :)

orwell

… nebo taky jako limitu obsahu či obvodu n-úhelníku pro n blížící se nekonečnu :)

Mc Merkurion

… určitě vám ve škole říkali o jednom písmenku > π <, říká se mu „pí“, … no tak s jeho pomocí v obou případech …

Dochy

Chybí jedna důležitá možnost:
Zintegrovat čáru přes 2pi pro obvod a plochu trojúhelníku s jedním vrcholem ve středu kružnice a dalšími dvěma „těsně u sebe“ na obvodu kruhu opět přes 2pi.

Fajnšmekři (masochisté) dokáží to samé s integrací od odzhora dolů (či opačně) tedy od -r do +r

Dochy

(možnost nechybí, přehlédl jsem Orwella 😉 )