agentpv

Jak vypočítat nemocenskou, pokud pracuji po delší odmlce 2 měsíce na půl úvazku?

ivzez: skončil jsem vloni v listopadu (to jsem pracoval 8 měsíců na hpp – na dobu určitou). letos jsem nastoupil v červenci (do konce listopadu na hpp -na dobu určitou a na půl úvazku )

Nejlepší odpověď
ivzez

Co znamená „pracovat po delší odmlce“?
(Na tom může záviset další.)

Obecně:
Náhrada mzdy za nemoc od zaměstnavatele se vypočte
z redukovaného průměrného výdělku za příslušné období,
nemocenské z výdělků za posledních 12 měsíců.

Trvá-li zaměstnání kratší dobu, bude rozhodným obdobím doba od nástupu
do zaměstnání do konce měsíce předcházejícího začátku nemoci.

_______

Reakce na doplnění otázky:

Vzhledem k tomu, že jde o nové nemocenské pojištění,
bude rozhodným obdobím doba od nástupu do zaměstnání
do konce měsíce předcházejícího začátku nemoci.

Pokud byste v té době neodpracoval alespoň 21 pracovních směn,
vycházelo by se z pravděpodobného výdělku (náhrada od zaměstnavatele).

Počítat se bude jenom ze současného zaměstnání,
k dřívějším výdělkům se přihlížet nebude.