Avatar uživatele
anonym

Jak vypočítat nákupní cenu?

Dobrý den,

pro svůj e-shop dovážím zboží ze třetí země. Stále si lámu hlavu s tím jak správně vypočítat nákupní cenu konkretního produktu.
Faktura z Číny obsahuje 20 různých položek + doprava.
Zboží se řádně proclí a já jsem nyní před problémem jak zadat do programu nákupní cenu. Mám v ruce papíry z celnice ve kterých se sotva orientuji (to bych snad nějak zvládl), ale jak rozpočítat tu dopravu. Předpokládám, že i ta by měla být započítána do nákupní ceny.

Snad jsem můj problém vysvětlil dostatečně.

Obecně mi jde o to, že bych rád měl účetnictví v pořádku vč. skladového hospodářství.

Uvítám každou radu jak vést sklad se zbožím ze třetí země, aby bylo vše dle zákonů ČR a nedostal se zbytečně do konfliktu s finančním úřadem.

Předem děkuji za odpovědi.

Honza

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4612 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kazisvět

Abyste měl v pořádku účetnictví, musíte naskladňovat celkovou pořizovací cenu zboží, tj. včetně cla, dopravného apod. Jak dopravné rozúčtujete je na Vás. Pokud to jsou zhruba stejné položky, rozúčtovávejte dle počtu kusů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Souhlasím s kazisvět. Náklady na pořízení zboží ( doprava, clo a pod.) jsou součástí ceny zboží. Na sklad se účtují zvlášť ale na skladě se spárují s konkrétním zbožím nebo pokud je v dodávce více druhů zboží rozúčtujete to dle svého uvážení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

Podle mě jsi jednak nakoupil zboží (za ceny uvedené na faktuře) a jednak nakoupil (a současně i „spotřeboval“) službu, tj. dopravu. To je pro tebe nákladová položka, ale nevidím důvod ji započítávat do nákupní ceny zboží.
Ale je to jen můj názor, kreativní účetní ti možná poradí jinak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání