frag111

Jak vypočitat hmotnost jehlanu, kdyz mam pro hustotu daný vzorec??

Nejlepší odpověď
Alesh

hustota = hmotnost / objem, hmotnost se tedy rovná čemu? Takže spočítáš objem a vynásobíš ho hustotou, ne?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hus­tota

Další odpovědi
Kelt

Hustota je podíl hmotnosti a objemu tělesa, hmotnost dostaneme násobením objemu tělesa a jeho hustoty. Ale pozor, když je hustota udána v gramech na cm3, musí být objem v cm3 a hmotnost vyjde v gramech. Je třeba zvolit správné jednotky.