Karol93

Jak vypočítat cenu příjezdové cesty?

Dobrý den,

S přítelem jsme koupili dům, avšak není k němu příjezdová cesta. Komunikace končí cca 20 metrů od domu a zbytek je pouze travnatá plocha. Ta je bohužel v jednom kuse promáčená a z trávníku je již voraniště. Cesta je 20 metrů dlouhá a chceme ji maximálně 5 m širokou. Vychází to na 105m2. Je zde jilovite podlaží, takže žádná pohádka. Představujeme si něco levnějšího a nevyžadujeme zámkovku, pouze tu příjezdovou cestu zpevnit . Zatížení i na parkování min. 2 vozidel. Děkuji za odpovědi nebo návrhy jak to správně uchopit, co zvolit a případně jak to provést :) Královéhradec­ký kraj

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze takto ani odhadovat. Příliš málo informací.
Příjezdová cesta k domu bohatě stačí 3 3,5 m široká.. Záleží na konstrukci záleží na tom jak bude nutný , hluboký základ z hrubého štěrku. Minimálně zřejmě 06 m , na to potom minimálně 15 20 cm jemného štěrku, vše nutné pořádně zhutnit a zamačkat.- Povrch potom podle použitého materiálu. Pro příjezd k domu by byla ideální obalovaná, nebo alespoň rozdrcená a zhutněná drˇf z již použíté obalované vozovky. Záleží i na dostupnosti techniky, zda to bude dělat firma, či svépomocí, popřípadě nějakou kombinací.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Nestačí zpevněné pásy, např. ze zatravňovací dlažby? Cenu nemá smysl řešit, kdy nevíte, jakou cestu chcete: https://www.pu­ruplast.cz/dlaz­ba-prijezdova-cesta/