Avatar uživatele
LucaT04

Jak vypočítat 7-nekonečno=?? Všude jsem dohledala pouze výpočty a vzorečky, když bylo nekonečno psáno na prvním místě…

Zdravím, mám příklad limity, kdy jsem se dostala k výrazu : 7-nekonečno=?. Jak by jste zapsali výsledek? Je to + nebo – nekonečno? Díky. Všude jsem našla pravidla pouze, když nekonečno bylo na prvním místě výrazu, proto se ptám. L.
Díky, za konkrétní odpověď, která dorazila až na druhý pokus. O pravidlech vím, jen jak již jsem psala, tak mě zmátlo, že tento tvar nikde v pravidlech není a ani jsem se nikde nedočetla, že je „nutné“ tvar případně otočit. Takže díky za info. Lucka

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Edison před 1979 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
EKSOT123

Jenom na okraj k historii nekonečna. To vzniklo po střetu Chucka Norrise s osmičkou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

To snad není tak těžký vymyslet, ne? Ta sedmička tak je zanedbatelná, prostě jako by tam nebyla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Je to stejné, jako když k mínus nekonečnu přidáš sedm, chceš-li ho mít na prvním místě 🙂
Pozor si musíš dávat na tzv. neurčité výrazy! Těch je sedm:
0/0; ∞/∞; 0∙∞; ∞ – ∞; 00; ∞^0; 1^∞
V těchto případech může být výsledkem všelicos (proto se nazývají neurčité) a při jejich výskytu je třeba použít metody, které najdeš v literatuře, možná i v sešitě 🙂 Jedním z nich je např. l'Hospitalovo pravidlo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
LucaT04

Jako, že výsledek je -nekonečno? A jak to mám vyjádřit?

před 1979 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Podle toho jak je třeba… ústně, písemně,… Předpokládám, že písemně. Co tam jinak potřebuješ vyjadřovat? Jak se zapíše nekonečno víš? a jak číslo čtyři? a mínus čtyři?

před 1979 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
LucaT04

Jedná se o to, že mi limita vyšla 7-nekonečno a zasekla jsem se jestli je výsledek + nebo – nekonečno. Všude ve vzorcích je vždy zobrazené nekonečno na prvním místě výrazu, což já mám na druhém. Tak jsem se v tom zamotala. Podle druhého příspěvku by výsledek tedy měl být -nekonečno. Díky.

před 1979 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce