LucaT04

Jak vypočítat 7-nekonečno=?? Všude jsem dohledala pouze výpočty a vzorečky, když bylo nekonečno psáno na prvním místě…

Zdravím, mám příklad limity, kdy jsem se dostala k výrazu : 7-nekonečno=?. Jak by jste zapsali výsledek? Je to + nebo – nekonečno? Díky. Všude jsem našla pravidla pouze, když nekonečno bylo na prvním místě výrazu, proto se ptám. L.
Díky, za konkrétní odpověď, která dorazila až na druhý pokus. O pravidlech vím, jen jak již jsem psala, tak mě zmátlo, že tento tvar nikde v pravidlech není a ani jsem se nikde nedočetla, že je „nutné“ tvar případně otočit. Takže díky za info. Lucka

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Jenom na okraj k historii nekonečna. To vzniklo po střetu Chucka Norrise s osmičkou.

Další odpovědi
Alesh

To snad není tak těžký vymyslet, ne? Ta sedmička tak je zanedbatelná, prostě jako by tam nebyla.

orwell

Je to stejné, jako když k mínus nekonečnu přidáš sedm, chceš-li ho mít na prvním místě 🙂
Pozor si musíš dávat na tzv. neurčité výrazy! Těch je sedm:
0/0; ∞/∞; 0∙∞; ∞ – ∞; 00; ∞^0; 1^∞
V těchto případech může být výsledkem všelicos (proto se nazývají neurčité) a při jejich výskytu je třeba použít metody, které najdeš v literatuře, možná i v sešitě 🙂 Jedním z nich je např. l'Hospitalovo pravidlo.

LucaT04

Jako, že výsledek je -nekonečno? A jak to mám vyjádřit?

Dochy

Podle toho jak je třeba… ústně, písemně,… Předpokládám, že písemně. Co tam jinak potřebuješ vyjadřovat? Jak se zapíše nekonečno víš? a jak číslo čtyři? a mínus čtyři?

LucaT04

Jedná se o to, že mi limita vyšla 7-nekonečno a zasekla jsem se jestli je výsledek + nebo – nekonečno. Všude ve vzorcích je vždy zobrazené nekonečno na prvním místě výrazu, což já mám na druhém. Tak jsem se v tom zamotala. Podle druhého příspěvku by výsledek tedy měl být -nekonečno. Díky.