DaZd

Jak vypočítám tuhle úlohu?

Musim zjistit průměrnou rychlost, když vím že 1/3 jel řidič 60km/h, 1/3 jel 130km/h a 1/3 jel taky 60km/h.
(Nejedná se o aritmetický průměr!!)
Doplňuji:
1/3 dráhy jel 60km/h 1/3 dráhy 130 a 1/3 dráhy jel 60km/h

Nejlepší odpověď
slad08

K tomu nám musíš říct dráhu a čas.

Další odpovědi
mosoj

Nevím jaký je to průměr,. ale já bych to řešil takto.

60+130+60= 250
250/3= 88,3 km/hod

Fildas

Zdá se mi to nebo je to domácí úkol ?

Reuef

jelikoz jel 3 stejne useky v danych rychlostech tak se musi jednat o aritmeticky prumer v tomhle pripade…

rygol

Ano nejedna se o aritmeticky prumer nybrz harmonicky.

HP=1/(1/x1 + 1/x2 + 1/x3)

Mr.Lupastr

Jedná se o „vážený průměr“ s kterým se běžně setkáváme při nákupu. Koupím 10dkg salámu za 20kč, 10dkg salámu za 30kč a 20dkg salámu za 50kč. Kolik stojí v celkovém nákupu 10dkg salámu?
V úloze je dráha zadána relativně a celkový součet je 100% takže v podstatě souhlasím s mosojem.