Elisa24

Jak vypočítám tento příklad?

Osy vnějších úhlů pravoúhlého trojúhelníka ABC (pravý úhel u C) při vrcholech A, B se protínají v bodě S. Určete velikost konvexního úhlu ASB.
Moc děkuji
Doplňuji:
Vyšlo mi, že úhel ASB je (alfa + beta):2
Takhle výsledek stačí?

Nejlepší odpověď
Funna

v prvé řadě si to nakresli, protože jinak vůbec nepochopíš wocogou a příště nebudeš tušit, jak jsi na to přišla…
součet vnitřních úhlů v trojúhelníku je kolik??? jeden z nich znáš, takže si lehce spočítáš, kolik ti zbývá na ty ostaní 2…no a součet 2 vnitřních a jejich vnějších úhlů musí dát také určité číslo…když si to nakreslíš, hravě tě napadne, jaké …takže znáš i vedlejší úhly, tudíž i jejich půlku, která tvoří úhly os u vrcholů A,B,…no a když víš (na to jsem se ptala na začátku) kolik stupňů celkem mají 3 vnitřní úhly trojhůhelníka a 2 znáš, tak víš i ten 3…to je všechno…takže výsledek je…to už jsi doplň sama.....drobná nápověda…je to dvojciferné číslo .-)
Doplňuji:
asi ne, protože je to reálné číslo…a kde máš důkaz, jak jsi na to přišla, že je to alfa+beta/2?…sice náhodou vyjde stejný výsledek jako když sečteš alfu a betu a podělíš dvěma, ale je to jen stejné číslo, ne stejné řešení…vždyť jsem ti ho napsla do mailu, jak si chtěla, tak proč se toho nedržíš?…

fyziku…jak můžeš mít takový nick a neumět spočítat takovou trivialitu .-)…opravdu vyjde reálné číslo…údajů je tam více než dost…

Další odpovědi
Fyzik

Zadání je neúplné, vlastně jen víš, že jeden úhel je 90°, že průsečík os vnějších úhlů se jmenuje S a že úhel ASB je konvexní, ale to ti moc nepomůže. Musí tam být souřadnice bodu S nebo nějaké grafické zadání, ale podle toho, co jsi napsala, nejde nic určit. Postup od Funny upřímně nechápu.