Anulinka

Jak vypočítám obvod rovnostranného trojúhelníku, když znám jen jeho obsah?

Školní úkoly zde nevypracováváme.

Nejlepší odpověď
wendyX

Andulko, tak to ti teda poradili- viď? A ty možná někde sedíš v karanténě a trápíš se s trojúhelníkem…? Tak aby se tu někdo z toho ‚nepo…‘- posílám ti řešení soukromou poštou- zkus si to zopakovat- a přepočítat podle příkladu, který tam také přikládám. 🙂

Další odpovědi
Mc Merkurion

… podle vzorce na obsah a obvod …

orwell

Protože určitě víš, že rovnostranný trojúhelník má všechny strany stejně dlouhé a též všechny 3 úhly při vrcholech mají stejnou velikost (každý 60°), můžeš vypočítat pomocí vhodné goniometrické funkce jeho výšku. Vzorec pro obsah trojúhelníku taky znáš (nebo najdeš), takže z něj vypočítáš délku strany. No a pak ten obvod 🙂
A nebo taky můžeš použít Heronův vzorec.