ohoso

jak vypočítám obsah rotacneho kužele? please… jsem tupej a neumím to ☹

Rotacny kuzel ma obsah 69,54 cm2 a stranu dlouhou 5,5cm.Vypocitejete poloměr podstavy vysku kuzele,jeho objem a uhel který svira stranu kuzele s rovinou podstavy.
Doplňuji:
staci mi jen postup a vypocitam si to sam dekuju

Odpovědi
Michal Kole

Vzoreček je v matematicko­fyzikálních tabulkách, sem by se psal blbě 🙂

Stačí umět vyjádření neznámé ze vzorce = je to v pdostatě řešení lineární rovnice, že si vzorec přepíšeš tak, aby jsi měl neznámou na levé straně a známé proměné na pravé straně a pomocí ekvivalentních úprav si ´ty proměné z levé strany co ti tam „překáží“ přestěhuješ napravo.

Pak už jen dosadíš a vypočteš.

Doplňuji:
Postup jsem ti napsal 🙂

Vezmeš si vzorečkek pro povrch kužele, dosadíš, vyjádříš si r (vyřešíš l. rovnici)

r dosadíš do vztahu pro výpočet objemu

úhel vypočteš goniometrickými funkcemi (sin/cos)