Lipi

Jak vypočítám nosnost podstavy rotujícího kartáče, který váží 82 Kg, měří 3,3 m a jeho průměr je 0,2 m ?

Potřebuji vytvořit podstavu kartáče, která minimalizuje kmitavý pohyb celého stroje. Kartáč je roztáčen asynchronním motorem 1,1 kW pomocí řemenice.

Odpovědi
metro

Neznáme mechanickou odolnost materiálu, takže to nejde spočítat.

Dochy

Nejsem si jist, ale myslím, že na to jdeš trochu divně. Nejde jen o nějakou podstavu, jde i o to jak bude uložena a jde také o pevnost té konstrukce s ohledem na ohyb. Při výšce 3m a 20cm průměru bych očekával uchycení i nahoře.

zkrátka bude třeba zvážit kompletní řešení technologie a ne se ptát jen na nosnost podstavy.

Lipi

Válec, který je osazen štětinami je z oceli