Jak vypočítám celkovou částku z půjčky 40000kč?

prosím vás mohl by mi někdo poradit jak mámvypočítat celkouvou částku, kterou zaplatím když si půjčím 40000kč?když RPSN je 24%,nevím jak se vypočítává a z čeho se vypočítává to RPSN a úrok?děkuji

Odpovědi
kazisvět

Abych mohl spočítat, kolik zaplatíte, potřebuji znát ještě jak dlouho budete půjčku splácet. Například pokud budete splácet uvedenou půjčku 3 roky, zaplatíte celkem 56 495 Kč. Doplňte si vaše údaje do kalkulačky ve zdroji.
RPSN je roční úrok.

Zdroj: www.kalkulacka­hypoteky.cz

sakai

to záleží jednak na době splácení, jednak na frekvenci (měsíční, kvartální..) a u dobrého věřitele i na tom, který den platíte. Pokud platíte na konci období, budou úroky větší. Potíž je v tom, že jednoduchým srovnáním příkladu u několika bank dojdete při stejných vstupních parametrech k různým výsledkům. Ne zásadně odlišným, ale přece jen jiným. I když deklarují shodný kalkulační vzorec, každý ústav má svoje vnitřní „Pišvejcovy konstanty“, kterými to zamotá a klient nemá šanci si to zkontrolovat. ideální je, když s úvěrovou smlouvou dostanete splátkový kalendář a prostým součtem se celkových nákladů doberete.