SEMPAKO

Jak vypnout zvuk foťáku u android 4.2.2?

Ahoj, mám aligator S4040 Duo E (Android 4.2.2), na internetu nemůžu nic najít… Když něco vyfotím tak to strašně řve – v nastavení foťáku o tom není ani písmeno… Když si dám tichý režim tak se nic nezmění → furt ten zvuk. Za každou odpověď budu rád, moc Děkuji.

Odpovědi
ptáč

Ani uživatel s nejvyšším právem tzv root nemůže ani to nejde smazat soubor v systému. Zastrč sluchátkový konektor a bude ticho.

mojitek

hmm,ani můj Android 4.0.4 to nezvládne. Ale trápí mě spíš jiná věc-jde o tzv.chytrý telefon a přitom si buzení nemůžu nastavit na „pozvolné buzení“ čili budík začne hned naplno řvát a já vyskočím asi metr nad postel. vyřešil jsem to stáhnutím jiné aplikace.

a623682@drdr

To ze nejde vypnout zvuk pri foceni je schvalne a maji to tak vsechny telefony prodavane v cesku (mozna i v EU). Je to tusim nejake narizeni, ze to telefon musi delat a nesmi to jit vypnout (pomuze akorat tichy rezm nastaveny na telefonu nebo zastrceny sluchatka).
Pokud mas rootnuty telefon, tak soubor se zvukem muzes smazat (s rootem muzes delat uz prakticky vsechno a muzes mazat i systemove soubory. Tomu, co pise ptáč, se mi moc nechce verit, protoze sam jsem tyto soubory ma svem telefonu prejmenovaval, aby se neprehravaly – program pro fotak je potom prejenovane pochopitelne nenajde a je to jak kdyby byly smazany.), jde jen o to ty soubory najit. U meho telefonu to byl soubor „\system\medi­a\ui\shutter.og­g“