Adelka123456

Jak vypnout klávesnici na notebooku?

Ahoj. Mám notebook a k němu přes usb připojenou bezdrátovou klávesnici.. Kvůli mému kocourkovi, který mi na klávesnici stále lehá, bych potřeboovala vypnout klávesnici přímo na notebooku, tedy aby fungovala jen klávesnice zapojená. Jde to nějak udělat? Děkuji za rady 🙂

Odpovědi
cochee

Kocourka párkrát proplesknout, dokud nepochopí, že na klávesnici noťasu se opravdu, ale opravdu, lehat nemá. Mimochodem: bezdrátová klávesnice připojená přes USB je naprostý nesmysl, naštěstí na smysl otázky to nemá vliv.

ivzez

Místo vypínání klávesnice svého kocourka naučte,
že na notebooku ani klávesnici nemá co dělat.

Láska ke zvířatům je pěkná, sle všechno má své meze.
Člověk se má o zvířata postarat, ale nemá jim otročit ani
jim ve všem ustupovat.

kurec

jo jde akorád budeš se muset asi trochu pohrabat v počítači hned pod klávesnicí jsou takové drátky vedle sebe vypadá to jako nastříhaný papír na tlustké kousky a ty dráty jsou zapojede do hlavní desky počítače(Mother­board) tak vypojit drát a zase tak jak si to rozebrala tak to taky poskládat doporučuju na youtube napsat váš notebook a podívat se prvně jak se to rozebírá protože u každého notebooku je to něco jiného

Dochy

Dočasné „vypnutí“ je možné programem pro test klávesnice… Snad můžeš použít jako šetřič. Deaktivuje se pak myší. Pak jedině v biosu (jestli to notebook umožňuje) a nebo odpojit kabel od klávesnice.
Klávesnice u mého notebooku se dá vyklopit po povolení 3 šroubků zespoda notebooku – jsou označeny – a 4 posunovacích pacek na horní straně klávesnice. Pak jde klávesnice vyklopit a pod ní je v NTB přístupný konektor do kterého vede z klávesnice plochý kabel.
Nejsem si ale jist, jestli NTB s odpojenou klávsnicí nebude protestovat při startu.

Cochee: „bezdrátová klávesnice připojená přes USB je naprostý nesmysl“ to je ale běžně používaný a jasný obrat pro klávesnici s USB donglem.

anonym

Nevím jaký systém máš nainstalovaný, pokud budu předpokládat že nějakou verzi windows pak toto jde bohužel udělat pouze deaktivací nebo odinstalací ovladače HID klávesnice v ovládacích panelech. Neustále odebírání a přidávání ovladače je ale velmi uživatelsky nepohodlné a doporučit se to jako postup řešení tvého problému asi nedá. Pokud budu předpokládat že máš na počítači nějaký Linux (například Ubuntu, Mint, Fedora) tak tam už jsou možnosti daleko bohatší. Celkem snadno můžeš deaktivovat jakoukoliv klávesnici jediným příkazem, snadno se pak dá nastavit aby se interní klávesnice zapnula KDYKOLIV je rozpoznáno připojení klávesnice externí. Pokud bys potřebovala přesný postup jak na to stačí doplnit otázku o konkrétní verzi Linuxového operačního systému a já příslušně doplním odpověď.