pn65

Jak vyplnit dokumenty k insolvenci?

Máte někdo zkušenosti s osobním bankrotem?

Nevím jestli se do těch papírů musí psát všichni věřitelé, včetně exekuce jedné pohledávky, nebo jen počáteční, tedy vznik pohledávky a poslední tedy exekutorský úřad.

Je možné udělat si v době upádku řidičák, nebo je to nezákoné?

Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Hlada

Nemám zkušenost jako dlužník, ale přihlášku jsem několikrát vyplňoval jako věřitel.
Je nutné přihlásit všechny věřitele. Nemá smysl nikoho zamlčovat, protože se stejně přihlásí v měsíční lhůtě.
Dokud není oddlužení povoleno, je možné s majetkem disponovat, tedy si i udělat řidičák.

Hans51

Povinnost dlužníka uvést všechny své věřitele do návrhu na povolení oddlužení sice dána je, ale porušení není v podstatě nijak sankcionováno. Je to však samozřejmě lepší, abyste pan nebyl(a) překvapen(a) a neshodilo to Vaše výpočty pro uspokojení alespoň 30 % pohledávek nezajištěných věřitelů.

Vašeho oprávnění udělat si řidičský průkaz se samotné oddlužení nijak nedotkne. I po povolení oddlužení Vám to nikdo nezakáže, je však nutné pamatovat na to, že cca devět až deset tisíc korun je velký výdaj.