Ušel ventil

Jak vyplnit číslo účtu v internetovém bankovnictví, když je uvedené na složence?

V levé části složenky je předtištěno, 19–429421/0710,(­potvrzení pro odesilatele)
V pravé části složenky je předtištěno, 19/0000429421/0710

Nejlepší odpověď
mosoj

Nuly na začátku účtu není třeba vyplňovat. Chybu neuděláš ani když je tam napíšeš. Nic se nemění a číslo zůstává stejné. Devatenáct je předčíslí a pro to je okénko zvlášť!

Další odpovědi
Kepler

19 je předčíslí účtu (první kolonka), pak následuje číslo účtu (ať už s předcházejícími nulami nebo bez, bere to oboje), za lomítkem je kód banky – poslední kolonka. Tak to aspoň funguje u ČS.

Dochy

Doplním kolegy (pro jistotu): Počáteční nuly není nutné vyplňovat, ale číslo je nutno zapsat do kolonek doprava (jakoby tam ty nuly vlevo byly).