bolak

Jak vypátrat zloděje kol na vlastní pěst?

Máte nějaké nápady, jak by šlo vypátrat zloděje který nám vykradl sklep a vzal si (nejspíš jako talisman) kolo za několik desítek tisíc?

Původně jsem to chtěl hlásit na fízlárně, ale dostalo se mi od všech z okolí stejné rady a to „vyser se na to, ty to stejně hledat nebudou“ a to včetně kamaráda kterej u policie sám dělá. Hlavně byl problém i v tom, že nevím kdy přesně byl sklep vykraden protože jsme tam nikdo víc jak rok nebyli a používáme ho převážně jako sklad nepotřebnejch věcí, takže jsou tam v podstatě jen starý obnošený bundy a plechovky s vyschlou barvou..

Napadá vás nějakej způsob jak se kola vlastnoručně dopátrat? Jako třeba nastražit další levný kolo s nějakým sledovacím čipem (jestli se to vůbec dá někde sehnat) a pak se vydat za signálem který bude kolo vysílat. A nebo zakoupit nějakou skrytou kameru která by zasílala bezdrátově obraz na počítač v bytě a tam ho ukládat – opět, jestli vůbec něco takového existuje..

A nebo vás napadá nějaký jiný způsob jak dopadnout zloděje?

Nejlepší odpověď
arygnoc

keď ste bicykel kupovali, boli k nemu nejaké papiere, na ktorých by malo byť i výrobné číslo bicykla, identifikačné číslo.
pochodiť bazáry, vylepiť inzeráty s fotografiou (bez výrobného čísla), ak stálo desaťtisíce, sľúbiť i odmenu.

sledovací čip sa samozrejme zohnať dá:
http://www.hwfo­rum.cz/novinky/sle­dovaci-cipy-jako-bezne-spotrebni-zbozi-2.html
Doplňuji:
alebo tu:
http://www.i4wi­fi.cz/bezpecnos­tni-gps-tracker-lokator-monitor-gt104_d2440.html

treba iba hľadať.
aj ten bicykel.

Další odpovědi
jáára

maximálně že to kolo poznáš a toho co na něm jede sundáš

Funna

a co ti pomůže, když nainstaluješ jakékoliv bezpečností zařízení do sklepa?…pokud se tam zase někdo vloupá, kde máš jistotu, že je to ten stejný, co tě obral o kolo?…pokud chceš najít kolo, tak jedině podle výrobního čísla…ale když jsi nebyl na polici, tak nemáš důkaz, že ti ho ukradli, takže i když ho najdeš někde v bazaru, tak nemůžeš dokázat, že ti ho ukradli…takže už ti zbývá jedině co píše jára…i když to ti taky nepomůže, protože to už na něm pojede nějaký, co to kolo od zloděje v dobré víře koupil a ještě tě může žalovat za napadnutí…jediná rada co mám je: nenechávat v opuštěném sklepě cenné věci…pak bude po problému…

zjentek

ten bajk je definitivně pryč. Většinou dostane technik (říkejme montér) ten večer do rukou 4ks těchto „zabezpečených bajků“ v hodnotě 100.000kč. Ten z nich v krátkém čase vyrobí 4ks odlišných „neoznačených bajků“ v celkové hodnotě 16.000kč, které jsou hned zrána k dispozici k prodeji. Případná kamera či gps sledovačka mu zůstává jako bonus ,)

anonym

obešla bych nějaký bazary v okolí, jestli to tam nešoupli, ale asi ne, nejsou hloupý, aby to dal tak blízko, mě ho taky šlohli, dsla jsem to na fízlárnu, ale nic nenašli, jen mi párkrát přišel dopis, jak moc pokračují v pátrání, ale prostě myslím, že ani moc nehledali, pro ně je to prd, nějaký kolo

Reezo

nevidím to reálně, pokud nemáte nějaké detektivní schopnosti, či kontakty… První chyba je nechat objekt nezabezpečený, dneska i zámek je málo a bez video záznamu to nikoho zajímat nebude, protože by to bylo jako hledat jehlu v kupce sena. První co by jste měl udělat, je ohledat místo činu a zajistit stopy. Nejspíš půjde o zloďeje který žije někde v okolí. Otázka je jestli šlo o náhodu, že okradl přímo vás, nebo jestli si dopředu zjistil informace, aby nešel naslepo.